Skip to content
Bıyık Ekimi

Erkeklerde üst dudakta kıl çıkmaması veya kıl kaybının olması durumunda, kesin tedavi bıyık ekimidir. Bıyık ekimi, üst dudakta bıyık kılları çıkmayan deri bölgelerine saç kökleri ekimidir. Bıyık yerine ekilecek saç kökleri, kellik tedavisindeki gibi enseden alınmaktadır. Bunun için, ensenin yukarısından saçlı deri şeridi kesilerek çıkarılmakta ve tek tek saç köklerine dilimlenerek ayırılmaktadır. Daha sonra, bıyık eksikliği olan sahalara tek tek saç kökleri ekilmektedir.

Seyrek, hacimsiz veya yer yer kıl eksikliği yaşanan bıyık bölgesine bıyık ekimi yapılarak daha hacimli ve tam duruş sağlayan bıyık elde edilebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bıyık ekimi, farklı sebeplerden ötürü, bıyık bölgesinde kıl çıkmayan erkeklere, bıyık ekimiyle, bölgenin kıllanmasına fayda sağlayan bir yöntemdir. 

 

 

 

Bıyık bölgesindeki kıl yoksunluğu, alanın bir travma yaşaması ya da genetik sebeplerden ötürü köse diye tabir edilen doğuştan kıl köklerine sahip olmamasındankaynaklanır. 

 

Bıyık çıkartan farklı türevlerdeki ilaçlar ya da bitkisel çözümler çoğu zaman faydalı bir geri dönüş yaşatmazken, bıyık ekimi, üst dudak bölgesindeki kıl yoksunluğuna çare, tek ve en etkili yöntem olarak uygulanır.

Bıyık ekimi için kullanılacak sağlıklı kıl kökleri, saç ekiminde olduğu gibi, ense gölgesindeki çoğunlukla sağlıklı kalan saç köklerinden alınır. Bıyık ekimi içi, tek tek ense bölgesinden ayrıştırılan kıl kökleri, yine tek tek bıyık bölgesine transfer edilir.

 

Bıyık ekimi yapılırken en başta dikkat edilecek konulardan birisi olan ekim sıklığı, kılların beslenmesi göz önünde bulundurularak yapılması şarttır. Bunun sonucu olarak, ortalama 4 ay sonra ekim yapılmış kıllar tutunup, doğal büyüme döngüsüne geçtikleri zaman tekrar bıyık ekimi yapılarak, seyrekliğin düzeltilmesi planlanır.Bıyık ekimi için önemli olan bir diğer konu da, yerleştirilen kıl köklerinin eğimine dikkat edilmesidir. Eğer bıyık ekimiyle birlikte sakal ekimi de yapılacaksa, mevcut donör alan kıl kökleri çok iyi tespit edilmeli ve hastanın yüzüne olabildiğince uyumlu bir kıl yapısı oluşturulmalıdır. 

 

Neden Medi Global Tour?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, isteklerinizi anlayıp hayatlarınıza dokunuyoruz.
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz.

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar.
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız.
Sadece bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanırız.

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilerinizi bırakın en kısa sürede size geri dönüş sağlayalım.

Bilgi ve Randevu Hattı