Skip to content
Embriyo Donasyonu

Embriyo donasyonu, kısırlık problemleri yaşayan çiftlere sıklıkla tavsiye edilen bir çözümdür. Eğer hem kadın hem de erkek yeniden üreme sistemleri arzu edilen sonucu veremiyorsa, embriyo donasyonu var olan en iyi çözüm olabilir.
Yumurtalar sağlıklı bir donörden elde edilir ve sperm bankasındaki sperm kullanılır ve bunlar güvenli, modern laboratuvar ortamında döllenir.
Ardından embriyolar mikroenjeksiyon yardımıyla, aksi halde mümkün olmayan hamile kalma fırsatını oluşturmasına yardımcı olması hedefi ile rahme transfer edilir.
Bu süreci anlamak ilk başta zor olabilir. Ancak, nelerle karşılaşabileceğiniz ile ilgili size açıklayıcı bir danışmanlık hizmeti sağlayacağız.

Alternatif tedavilere göre daha az hazırlık gerektirdiğinden, her ikinizin de sadece transfer işleminin gerçekleşmesi için orada bulunmanız yeterlidir. Bu da böyle önemli bir işleme zihinsel, fiziksel ve maddi olarak hazır olmayı oldukça kolaylaştırmaktadır.
Embriyo bağışı, kadının kendi yumurtaları ile hamile kalamadığı ve erkeğin yumurtayı dölleyebilecek spermi olmadığında çiftlere tavsiye edilen bir yöntemdir.
Bu tedavide, çiftin fiziksel karakteristiği ile uyumuna göre belirlenen yumurta ve sperm bağışları mikroenjeksiyon işlemine tabii tutulur.
Bütün donör yumurtalar ve spermler uygun bir tarama kontrolünden geçerler. Ardından embriyo, alıcı kadına transfer edilir ve başarı oranı ortalama %80’dir.
Embriyo Donasyonundan önce, diğer bağış uygulamalarında olduğu gibi, tıbbi gerekçe ve uygulamanın bütün detayları çift ile görüşülmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Hem erkek hem de kadın üreme hücrelerinde, gebeliğe engel teşkil eden sorunlar bulunan çiftlere uygulanabilir. Bazen sadece tek tarafta problem olmasına rağmen, çiftlerin ortak kararıyla yine embriyo donasyonu yapılabilir.
Elbette. İşlem öncesi, annenin rahim duvarı hazırlanmalı.
Sperm donorlerini, çiftler dilerlerse kendileri seçebiliyorlar. Spermleri getirttiğimiz sperm bankasının web adresinden, kendilerine en uygun vericiyi seçip bize iletiyorlar. Biz de seçilen sperm örneğini, özel bir taşıma sistemiyle ve sertifikalı olarak Kıbrıs’a getiriyoruz.
Yumurta donorleri için farklı bir sistem uygulandığından, doktorumuz anne adayına en uygun vericileri belirliyor, çiftlere bilgileri veriliyor ve çiftin onayından sonra tedavi başlıyor.
Sperm donorlerini eğer çift bizim seçmemizi isterse, 7-10 gün içinde seçenekleri ve bilgileri çiftlere iletiyoruz. Yumurta donorlerinin seçiminin ardından, tüm testler ve kontroller tamamlandıktan sonra ve adet senkronizasyonu sağlandıktan sonra çiftlere bilgi verildiğinden, bu süre 10-15 gün olabiliyor.
 

 

Neden Medi Global Tour?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, isteklerinizi anlayıp hayatlarınıza dokunuyoruz.
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz.

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar.
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız.
Sadece bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanırız.

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilerinizi bırakın en kısa sürede size geri dönüş sağlayalım.

Bilgi ve Randevu Hattı