Skip to content
Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı insanın ağız ve yüz anatomisine estetik açıdan en çok yakışacak diş tasarımı analizidir. İdeal gülümseme, diş, dudak ve yüzle uyumu olarak değerlendirilmelidir. Bunun için diş hekiminiz öncelikle gülüş tasarımı kriterlerine uyup uymadığınızı kontrol edip sorunlu bulduğu bölgeleri tespit ettikten sonra size özel gülüş tasarımını yapacaktır. Göz bebekleri ve dişlerin yatay hizalaması, ön kesici dişlerin simetrisi, gülüş hattının hizalaması, gülümsediğinizde görünen dişeti hattı, gülüş genişliği, embrasur diye adlandırılan diş uçları arasındaki doğal ve üçgenimsi boşluk ve dişlerin kendi içinde ve yüz ile oranı gülüş tasarımının kriterleridir. 

Gülüş analizinde ayrıca hastanın yaşı, beklentileri ve fiziksel özellikleri de değerlendirilerek nihai sonuca diş hekimi ve kişi birlikte karar verir. Hastaya ortodontiden laminaya, kompositten dişeti estetiğine ve zirkonyum kurona kadar alternatifli tedavi seçenekleri sunulduktan sonra tedaviye başlanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Gülüş tasarımı, öncelikle kendi gülümseyişinden estetik olarak memnun olmayan bireylere ve dişhekiminin muayenesi sonucunda ağız, diş ve dişetlerinde estetik ve medikal sorunlar, düzensizlikler tespit edilen kişilere yapılan uygulamalardır.

 

Tedavi süresi her kişide yapılacak uygulamalara göre farklıdır. Genellikle ortalama 1 hafta ile 10 gün arası bir sürede tedavi tamamlanır. Yalnız ortodonti, implant uygulaması gibi tedaviler planlandıysa tedavi süreleri uzayabilir.

 

Gülüş tasarımı kişiye özel olduğundan, her kişiye farklı uygulama veya uygulamalar yapılır. Dişhekiminin hastayı muayenesi ve yaptığı tetkikler ve koyduğu tanılar sonucu hastanın şikayetleri de göz önüne alarak her hastanın ağız ve diş yapısı, yüz hatları, ten rengi, diş rengi, diş şekli, dudak yapısı, dişeti yapısı değerlendirmeleri sonucu farklı uygulamalar yapılabilir.

Bunlar; estetik lamina uygulamaları, full seramik kaplamalar, zirkonyum kaplamalar, porselen dolgu(bonding) uygulamaları, diş eksikliği varsa gerekirse implant uygulamaları, dişeti seviyelendirme uygulamaları, dişetleri çok fazla görünüyorsa diş boyu uzatma uygulamaları, estetik diş dolgusu, botoks ve dermal dolgu, aşırı çapraşıklık durumlarında ortodontik tedaviler, detertraj ve diş beyazlatma gibi tedavi şekilleridir. Hastanın estetik ve medikal problemlerine göre bunların biri veya birkaçı beraber uygulanabilmektedir.

Gülüş tasarımıyla herkese kendi ağız yapısının sahip olabileceği en uygun gülümseyiş tasarlanabilir.

 

Neden Medi Global Tour?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, isteklerinizi anlayıp hayatlarınıza dokunuyoruz.
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz.

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar.
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız.
Sadece bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanırız.

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilerinizi bırakın en kısa sürede size geri dönüş sağlayalım.

Bilgi ve Randevu Hattı