Skip to content
Karın Germe

Karın germe ameliyatları, doğumlar ve sık kilo alıp vermeye bağlı olarak gelişen ve ayrıca genetik olarak karın bölgesindeki olası estetik sorunlarını çözümlemeye yardımcı bir operasyondur. İç organlarımızın büyük bir kısmını korumaya yardımcı bir yapıya sahip olan karın bölgesi, bölgesel yağlanmanın en fazla görüldüğü alanlardan da birisidir. 

Karın germe operasyonunun cerrahi olarak ilgilendiği alan, son kaburga kemiğinin altından başlayan ve mons pubise kadar olan bölgedir. 

Mons pubis, Venüs tümseği olarak da geçen sezaryen dikişinin alt kısmındaki kabarık kıllı alandır. Karın bölgesindeki aşırı yağlanma sorunu sadece bayanların değil erkeklerin de muzdarip olduğu konuların başında geliyor. Özellikle karbonhidrat açısından yüksek değerli besinler tüketenlerde, karın bölgesinin daha fazla yağlandığını söyleyebiliriz.

Yağlanma, sıkı diyet listeleriyle önüne geçilmeye çabalansa da, hem cilt yapısının bozulması, hem de tamamen bu yağlanmadan kurtulmanın mümkün olmaması, karın germe operasyonlarını gündeme getirir. Bireyler zayıflasalar dahi genişlemiş ve sarkmış cilt dokusundan ve bugünün teknolojisiyle kurtulmanın mümkün olmadığı deri çatlaklarından ancak karın germe operasyonuyla başarılı sonuçlar elde edebilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

Karın germe ameliyatı, yağlanmanın en çok olduğu bölgelerden biri olan karından yağ dokusunun ve fazla derinin çıkarılması işlemidir. Böylece karın ön duvarındaki gevşeklik giderilir, karın gergin ve tatmin edici düzlükte bir görünüm kazanır.

Karın germe ameliyatı genel anestezi ya da spinoepidural anestezi altında yapılabilmektedir. Hasta uyanık dahi olsa ağrı hissetmez.  Anestezi türü cerrahın ve hastanın tercihine bağlı olarak belirlenir. 

Kesi bölgeleri vücut kıvrımlarına denk gelecek ve iç çamaşırı içinde kalacak şekilde tercih edilir. Böylece vücudun doğal çizgisinden ayırt edilemez ve iz görünmez. Deneyimli eller tarafından uygulandığı takdirde diğer estetik ameliyatlarda olduğu gibi karın germe ameliyatında da izler ustaca gizlenecektir. Ayrıca, izler kendiliğinden de birkaç ay içinde kırmızıdan giderek pembeye dönerek iyice belirsizleşeceklerdir.

Operasyon yaklaşık olarak 2 ile 4 saat arasında sürer ve işlemden sonra en az 1 gün hastanede yatılması gerekir. Ancak operasyondan sonra 3-4 saat içinde hasta ayağa kalkabilir ve beslenmeye başlayabilir. Normal hayata dönüş süresi ise 1 ile 2 hafta arasında değişmektedir. Günlük aktivitelere dönüş süresi sorunsuz ve hızlı seyretmektedir. Fiziksel açıdan yorucu bir işte çalışan hastalarda bu süre biraz daha uzamaktadır. Spor ile uğraşan hastalar 2 ay içerisinde sportif faaliyetlere tekrar başlayabilmektedirler.

• Karın bölgesinde yağlanma olanlar
• Karın cilt dokusunda çatlak ve deri deformasyonu yaşayanlar
• İç karın kaslarında tahribat olanlar
• Sarma, deri fazlalığı, form kaybı yaşayanlar
• Estetik dışı bu görüntüden kurtulmak isteyenler

Karın germe ameliyatı esnasında karın ya da göbek bölgesinde önceki doğumlar ve benzeri nedenlere bağlı fıtık varsa aynı anda fıtık da düzeltilebilmektedir.

Karın estetiğinin en önemli fakat sürekli atlanan konusu, yeni oluşturulan göbek deliğinin konumudur. Yeni göbek deliği, vücut proporsiyonu dikkate alınarak, 2 leğen kemiğinin hizasında oluşturulması gerekir. Eğer olması gereken yere yeniden konuşlandırılmamış bir göbek deliği olursa, bu farklı bir görüntü oluşturarak, bireylerin estetik dışı bir görüntüde olmasına neden olur.

Neden Medi Global Tour?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, isteklerinizi anlayıp hayatlarınıza dokunuyoruz.
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz.

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar.
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız.
Sadece bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanırız.

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilerinizi bırakın en kısa sürede size geri dönüş sağlayalım.

Bilgi ve Randevu Hattı