Skip to content
Popo Estetiği

Bazı insanların kalçalarında meydana gelen sorunlardan ya da estetik görünüm sıkıntısından dolayı kalça (popo) estetiği yaptırılmaktadır. Özellikle de kadınlarda popo bölgesinin yuvarlak ve şekilli olması çok önemlidir.

Her kadın düzgün görünümlü bir kalçaya sahip olmak ister. Öyle ki bazı kadınların basenlerinin çok geniş olması, estetik açıdan çok kötü bir görünüm oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle popo bölgesinde yapılacak olan çeşitli cerrahi operasyonlar, daha güzel bir görünüm elde edilmesinde etkili olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Fazla kilo alıp verme, genetik faktörler ya da yer çekiminin etkisiyle popoda deformasyon ve sarkıklıklar meydana gelir. Kalçalara, basenlere yönelik yapılan tüm işlemler popo estetiği başlığı altında toplanabilir. Amaç popoyu şekillendirmek ve yükseltmek, basenlerdeki fazlalıkları almak, beli çukurlaştırmak ve inceltmektir. Son yıllarda fazla sayıda uygulama imkanı bulan kalça estetiği ameliyatları hastaya göre farklı uygulamalar şeklindedir.

 • Yağ enjeksiyonu: Basenden, belden, poponun alt ve dış tarafından lazer liposuction ile ince kanüllerle yağ alınma işlemidir. Kişinin kendisinden alınan yağ özel işlemlerle yoğunlaştırılır ve poponun üst tarafına yerleştirilir.  Bu sayede popo dolgunlaşır.
 • Popo Silikonu: Popo üzerinde ki yağın dolgunluk seviyesi üzerinde yeterli olmadığı durumlarda silikon protezler kullanılabilir.Bu işlem poponun arkaya doğru çıkık ve yüksek durmasını sağlar. Uygulanan protezler kalçalar için özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. 
 • Popo Kaldırma: Çok kilo vererek cilt içerisinde boşalma ve çökme yaşayan kişilerde karnın altından ve poponun üstünden deri çıkartılarak tüm kalça bölgesinin askı işlemiyle yukarıya alınması işlemidir. Cilt kalitesi orta ve iyi olan hastalarda ise yağ dokusu enjeksiyonu veya protez uygulaması yeterli olabilmektedir.
 • Popo Küçültme ve Diklestirme: Kilo alımına veya yapısal olarak gereğinden fazla büyük olan kalçalar ise yine yağ almatekniği olan liposuction yöntemi ile küçültülerek biçimlendirilir. Bazen çok sarkık olan kalçalarda cerrahi olarak dikleştirme işlemine gidilebilir. Bu tip hastalar genelde aşırı kilo kaybetmiş hastalardır. Bu kalçalarda fazla olan deri ve yağ dokusu cerrahi olarak çıkartılır, içeriden yağ kitlesi şekillendirilerek yukarıya doğru askılama işlemi yapılır.
 • Ameliyattan sonra bir gece hastane de kalınması yeterlidir.
 • Ameliyattan hemen sonra özel korse giyilir. Korseyi, ödem ve şişlik oluşumunu azaltmak, en iyi sonucu almak için 3-4 hafta süre ile giyilmesi gerekir.
 • Popo büyütme (kalça büyütme) operasyonu sonrası ve takip eden bir kaç gün hareket etmekte zorluk çekebilir, sızlama ve ağrı hissedilebilir. Bu beklenen bir durumdur ve ağız yolu ile alınan ağrı kesiciler ile kontrol altına alınır.
 • Uygulanan tüm teknikler oturma bölgesine yapılmadığından oturmanızda bir sakınca yoktur. Yalnızca ameliyatın erken döneminde oturup-kalkma esnasında güçlük çekilebilir.
 • Ameliyat sonrası ödem ve az da olsa morluk olması beklenen bir durumdur. Günden güne azalacak olan ödem ve morluklar 4. hafta sonrasında tamamen yok olacaktır.
 • Ameliyat sonrası ilk iki hafta yürüyüş dışında ağır spor faaliyetlerinde bulunulmaması gerekir . İkinci haftanın sonunda tüm spor aktivitelerini yapılabilir.
 • Ameliyat esnasında kendiliğinden eriyen dikişler kullanılması sebebi ile alınacak dikişler yoktur.
 • Ameliyat sonrası 3. günden itibaren banyo yapmaya başlanılabilinir
 • Ameliyat sonrası takılan korse dört hafta boyunca yalnızca banyo yaparken çıkarılması gerekir.
 • Popo Büyütme (Kalça Büyütme) Operasyonu tarihinden sonra 1.hafta, 1.ay ve 6. ay kontroller olacaktır.
 • Kalça estetiği işlemleri kalçasının şeklinden memnun olmayan tüm hastalara yapılabilir. Hastalar genelde popolarının basık olmasından, düşük olmasından ya da çok geniş olmasından yakınırlar.

Uygulanabilecek işlemler arasında popo kaldırma, iç ve dış kalçada fazla kilonun ve yaşın etkilerini azaltmak ve kalça derisini sıkılaştırmak gelir. Kişinin kalçalarında sarkma gibi problemler yoksa popo kaldırma ameliyatı sadece liposuction, yağ enjeksiyonu ya da dolgu yöntemleri ile yapılabilir. 

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi, kalça estetiği ameliyatlarında da ameliyattan 3 hafta öncesinde sigarayı kesmek gerekmektedir.

 

Şu anda en güncel prosedürlerden birisi olan Brazilian Butt Lift, yağın geniş alanlardan çıkarılmasını ve kalçalarınıza aktarılmasını içerir. Bu, daha düz bir mide, daha ince bir bel ve bir daha düzgün bir popo sağlar.

Güvenlidir çünkü bu işlem sadece kendi doğal yağınızı kullanır. 

Brezilyalı poposu estetiği için iyileşme dönemi ortalama 1 haftadır. Üç hafta boyunca yeni poponuza baskı yapmamak önemlidir. Otururken yağın etkilenmemesi için özel bir yastık öneriyoruz.
48 saat sonra yıkanabilirsiniz. Hastaların çoğunda ağrı yoktur. 
Ayrıca yaklaşık üç hafta içinde tekrar egzersiz yapabilirsiniz.

Donör yağın işlenip, kök hücreden zengin hale getirilmesi ve kalçaların içine doğru enjekte edilmesi işlemin kalıcılığını sağlar çünkü kök hücreler yeni transfer edildikleri alanda yaşamlarına devam eder ve damarlanmayı sağlarlar.

Neden Medi Global Tour?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, isteklerinizi anlayıp hayatlarınıza dokunuyoruz.
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz.

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar.
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız.
Sadece bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanırız.

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilerinizi bırakın en kısa sürede size geri dönüş sağlayalım.

Bilgi ve Randevu Hattı