Skip to content
Sakal Ekimi

Sakal ve favori bölgesindeki seyreklik veya arzu edilenden daha az olan yoğunluk, sakal ve favori ekim teknikleriyle çözümlenebilir.

Sakal ve favori ekimi, cerrahın, foliküler ünite teknikleri (FUE) ve araçları kullanılarak saçlı bölgeden alınanı kıl köklerini sakal ya da favorilere transfer etme işlemdir. Sakal ekimi aynı zamanda yeni bir sakalı yeniden şekillendiren veya mevcut bir sakalın yoğunluğunu geliştiren işlemleridir. 

 Çoğunlukla sakal ekimi için ense bölgesindeki saçları donör alan olarak seçeriz. Eğer yeterli donör kılı yoksa bu sefer bu durumlar için kollardan, bacaklardan ve göğüsten elde edilen vücut kılı, bir sonraki en iyi alternatif olabilir. Sakal ekimi, erkek tipi saç dökülmesi olan hastalarda (MPH) uygundur, ancak diğer tipteki alopesi türlerinde uygulanması mümkün değildir. Alopesi universalisli hastaların vücutlarının tamamı üzerinde tüyleri yoktur ve bu nedenle bu tip bir işlem için uygun değildirler.

Başarılı, gerçekçiliği yüksek sakal ekimi sonuçları çoğunlukla alıcı alan kıllarının doğal özelliklerine bağlıdır, bu da hastanın kafa derisi kıllarının kısa ve kıvırcık olması durumunda sakal kılları olarak da çok iyi görünecektir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Kişiden kişiye değişkenlik gösteren ve kişiye özel farklı protokollerin uygulanması gereken bir ekim işlemleridir. Sakal ve favori birbirinden ayırt edilmemesi gereken, yüz proporsiyonu içerisinde anlamlı bir dağılımla bunması şart olan bölgelerdir.

Her insanın sakal ve favori bölgesindeki kıl yoğunluğu birbirinden farklıdır. Bazı insanlarda köse diye tabir edilen, kıl yoğunluğu çok az ya da hiç olmayan durumlar hakimken, bazısında normal kıl yoğunluğu içinde olmasına rağmen, alınan travmalar neticesinde, yer yer dökülmüş ya da hasar görmüş sakal bölgesine şahit olabiliriz. Kıl yoğunluğu tamamen hastanın istediğine bağlıdır. 

 

 

Elmacık kemiği üzerinde çıkan kıllar, ense bölgesinde, sırt ya da göğüs bölgesinde çıkan kıllar, sakal ve favori ekiminde kullanılabilir. Eğer hastanın bölgesel bir sorunu varsa, mevcut sakalların içinden alınan kıl kökleri, sorunlu bölgeye nakledilebilir. Hiçbir şekilde iz kalmayan, ince uçlu iğnelerle donör kıl alımı ve sakal ekimi yapılır. 

 

Elbette oluşur. Özellikle daha gür ve yoğun sakallara kavuşmanız mümkün.

 
 

Neden Medi Global Tour?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, isteklerinizi anlayıp hayatlarınıza dokunuyoruz.
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz.

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar.
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız.
Sadece bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanırız.

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilerinizi bırakın en kısa sürede size geri dönüş sağlayalım.

Bilgi ve Randevu Hattı