Skip to content
Vajina Estetiği

Vajinoplasti, kadınların cinsel hayatları açısından büyük önem taşımakta. Vajina bölgesi, özellikle çok sayıda doğum yapan ya da zor doğumlar yapmış olan kadınlarda genişleme eğilimindedir. Bu nedenle kadınlar cinsel ilişkilerinde olumsuz etkilenmektedir. Kadınların etkilendiği gibi erkek açısından da olumsuz durum oluşabilir. 

Vajinoplasti, vajina daraltma operasyonudur. Özellikle vajinasını eski haline döndürmek isteyenlere uygulanan bir tedavi yöntemidir. Özellikle, çok sayıda doğum yapan ya da zor doğumlar yapmış olan kadınlarda, vajina bölgesi genişleme eğilimindedir. Bu sebeple de cinsel ilişki sırasında hem kadın, hem de erkek açısından olumsuz etkilenmektedir. Vajina daraltma operasyonları ile cinsel yaşam düzeltilebilir, kadın ve erkeğin kendilerine olan güveni tazelenebilir.

Bu sebeple, bütün bu problemleri geride bırakmasında fayda sağlayan vajina estetiği ameliyatları, büyük bir titizlik ve gizlilik esasına dayanarak yapılmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Vajina ameliyatları geçiren bir hasta için 1 gün süreyle hastanede kalmasını öneriyoruz. Ayrıca normal çalışma hayatına 2-3 gün içerisinde dönmesi mümkündür. Ayrıca Vajina estetiği sonrası cinsel hayatına 30 gün sonra dönebilir.

En Çok yapılan estetik ameliyatlar,  birkaç doğum sonrası vajina da yırtılma olan hastalarımız için vajina daraltma, vajina iç dudaklarının aşırı dışarı sarkması sonuçu oluşan kötü görüntüyü gidermek amaçıyla yapılan Labioplasti Ameliyatlarıdır. Ayrıca Vajinanın üst bölgesi yani kıllı bölgeye uygulanan liposuction işlemi yani Mons pubis Ameliyatlarıdır.

Vajinanın gevşek sarkık ve kasları deforme olması cinsel tatminsizliğe yok açar.  Ayrıca Partnerin (Erkeğin) de Cinsel hazzını azaltmaktadır. Sağlıklı bir cinsel hayatı zedeleyebilir.

Vajina ameliyatları genel anestezi altında ortalama 45 dk sürmektedir. Her cerrahi ameliyatta olduğu gibi az da olsa risk vardı. Yanlız bu durum sizi korkutmasın keza doktorluk hayatım boyunca vajina estetiği ameliyatlarında herhangi bir enfeksiyona veya anormal bir durum yaşamadım. Risk Her Cerrahi müdehalede olduğu gibi % 1 in altındadır.

Vajina estetiği ameliyatları içinde olan labioplasti ameliyatı yani vajina iç dudaklarında ki aşırı sarkma ameliyatı yapıldığında kızlık zarına hiçbir şekilde zarar vermez

Genital bölğe estetik ameliyatları esnasında anestezi altında olunduğunda bir ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrası ağrı sızı olabilir. Fakat bir müddet verdiğim ağrı kesici ilaçlarla bu ağrıyı yok denilecek kadar az olacak şekilde yok ediyorum.

Vajina estetiği ameliyatlarında gözle görülen bir iz kalmaz. Dikişler kendinden eriyen dikişler olduğundan bir süre sonra yok olur. Kesi ise gözle görünmeyecek kadar küçük olur veya hiç olmaz.

Labioplasti ameliyatları sonrası hafif kanamalar olabilir. Korkulacak bişi yok. Devamlı ped değiştirerek ve temiz tutularak bu dönem giderilir.

Neden Medi Global Tour?

İnsan odaklıyız, merkezimizde hasta ve çalışan memnuniyeti var,
Sadece bir tek teşhis ve tedaviye odaklanmıyoruz, isteklerinizi anlayıp hayatlarınıza dokunuyoruz.
Ağrısız, sosyal hayatı etkilemeyen ve güvenli prosedürleri temel alan, yeni teknikler geliştiriyoruz.

Hastalarımızla iletişime geçen tüm sağlık birimlerimiz dostluk ve güvene dayalı bir ilişki kurarlar.
Hastalarımız tedavi süreçlerinde aktif olarak konuya dahil edilir, başta sağlıklarının en önemli unsur olduğunu mutlaka açıklarız.
Sadece bedenlerindeki değiştirmek istedikleri alanlara ya da kusurlara değil, özgüvenlerine ve iyi yaşam koşullarına odaklanırız.

Biz Sizi Arayalım!

İletişim bilgilerinizi bırakın en kısa sürede size geri dönüş sağlayalım.

Bilgi ve Randevu Hattı